+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

TRADICIONALNA SLIKARSKA KOLONIJA V OHRIDU

ohrid2016 1

VideoZdruženje telesnih invalidov Makedonije je  od 16. do 24. aprila 2016 organiziralo že 7. mednarodno likovno kolonijo Ohrid 2016. Vodil jo je prof. Zoran Jakimovski, ohrid2016 1dekan na fakulteti za likovno umetnost v Skopju, pomagala pa tudi Branimir Jovanovski, predsednik in Sofija Prčeva, tajnica združenja telesnih invalidov Makedonije. Sodelovalo je 22 slikarjev in šest spremljevalcev iz Makedonije, Hrvaške, Srbije, Bolgarije, Češke in Slovenije. Največ je bilo akademskih slikarjev, le nekaj je bilo avtodidaktov. Na koloniji je bilo pet invalidnih slikarjev, med njimi tudi Boris Šter in Klavdij ohrid2016Leban iz Slovenije. Slikarji so od organizatorja dobili barve in platna.
Vsak slikar je naslikal najmanj dve sliki, organizatorji pa bodo vsa dela in kataloge pripravili za razstavo, ki jo bodo v multinacionalnem objektu Porta Makedonija v Skopju odprli 3. decembra ob mednarodnem dnevu invalidov.
Slikarje je obiskal tudi svetovno znani popotnik Nick Vujicic, ki svojimi govori navdihuje ljudi. Nik je bil rojen v Avstraliji in je sin srbskih priseljencev. Zaradi redke bolezni se je rodil brez rok in nog. Po žalostni in burni mladosti je spoznal samega sebe in svojo invalidnost, se poročil in pričakuje drugega otroka.
Udeleženci kolonije so stanovali v blokovskem naselju, kjer imajo v lasti več kot deset apartmajev prirejenih za osebe z invalidnostjo. V času kolonije so si ogledali Ohrid ter številne sakralne objekte in izkopanine v bližnji okolici.
Kulturnemu dogodku je pozornost posvetila tudi TV in daljši posnetek predvajala v dnevniku makedonske televizije.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd