+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

VABILO NA OKROGLO MIZO Z MARTO HREN

Slika29

 

Velika večina paraplegikov in tetraplegikov je že na lastni koži občutila dekubitus oz. preležanino in spoznala kako zahtevno in dolgotrajno je zdravljenje. K sreči so bile pri veliki večini te preležanine manjših oblik, ki so se z dobro oskrbo same pozdravile, huje pa je bilo pri tistih, ko je bilo zaradi velikosti, globine in dolgotrajnosti potreben operativni poseg. Lahko se pa zgodi, da pride do zastrupitve in celo sSlika29mrti.

Predavanje bo 19.11.2013 ob 14 uri v prostorih društva, Vanganelska c. 8.f, v Kopru.

Predavanje bo vodila dolgoletna glavna sestra Univerzitetnega rehabilitacijskega centra RS Soča ga. Marta Hren prof. zdr. vzgoje, ki ob predstavitvi diapozitivov razlagala kako skrbeti za svoje zdravje, nego in preventivo. Na posvetu bomo lahko sodelovali vsi člani DPIK in njihovi svojci. Vsak lahko s svojo izkušnjo pomaga, kar je tudi namen predavanja in posveta, da bo med člani čim boljša osveščenost kako premagovati težave in kako poiskati ustrezno pomoč.

Cilj posveta oz. predavanja je kako ostati v dobri psihofizični kondiciji tudi na invalidskem vozičku.

 

Posebej vabljeni mlajši člani oz. »novi« člani ter njihovi svojci.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd