+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

VABILO NA SREČANJE V IDRIJI

Spoštovani!
 
Vabimo vas na srečanje s člani društva paraplegikov Goriške, ki bo v soboto 25.8.2007 na  Idrijskem.
 
Dobili se bomo  v Idriji, na avtobusni postaji ob 9.30 uri (priporočamo, da avtomobile parkirate pri zdravstvenem domu). Tu nas bo pričakal predstavnik Mestnega muzeja Idrija, ki nas bo pospremil do idrijske Kamšti (največje leseno kolo v Evropi). Po ogledu zbirke rudniških lokomotiv in vodnega kanala Rake (2500 m dolg vodni kanal iz 16 st.) bomo imeli »rekreacijski sprehod« do Antonijevega rova. Spoznali bomo zgodovino drugega največjega rudnika živega srebra na svetu.  Ob 11. uri bomo obiskali  del Antonijevega rova (je
najstarejši del idrijskega rudnika in obe­nem spada  med najstarejše ohranjene vhode v rudnik na svetu) in multimedijsko predstavitev rudnika.
Po »ogledu«  dela rudnika in  opreme, ki so jo uporabljali za obratovanje rudnika,  bomo ob 13-ih imeli uri kosilo v gostilni Kos (
http://www.gostilna-kos.si/ ), kjer bomo poskusili tamkajšnje kulinarične specialitete.
Popoldne  se bomo odpeljali do odcepa za  Belo. Tam je Divje jezero, v katerega pritekajo vode s cele črnovrške planote, iztekajo pa iz podzemnega rova, ki sega v neznane globine. Po krajšem postanku (da počakamo zaostale udeležence izleta)  se bomo odpeljali  do Klavž (vodne pregrade iz 18. st., imenovane tudi slovenske piramide).
Srečanje bomo zaključili v kampu Bela.
 

Zaradi lažje organizacije vas prosimo, da svojo udeležbo prijavite Božič Boško   (GSM 041/255-420) do 21. 08. 2007.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd