+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

VABLJENI NA XII. KONGRES EVROPSKE ZVEZE PARAPLEGIKOV (ESCIF) IN NOVINARSKO KONFERENCO

escif pacug 2 org

»Vseživljenjska podpora po okvari hrbtenjače. Hodimo po isti poti?«
XII. kongres Evropske zveze paraplegikov (ESCIF) bo med 10. in 12. majem letos prvič potekal v Sloveniji. Pripravila ga bo Zveza paraplegikov escif pacug 2 orgSlovenije v sodelovanju z Univerzitetnim rehabilitacijskim inštitutom Republike Slovenije Soča in pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja. Uradni jezik kongresa je angleški.

Pričakujemo predstavnike iz 25 evropskih držav, ki bodo nastanjeni v Domu paraplegikov, središču zdravja in počitnic Pacug.

escif pcug4Tema tokratnega kongresa – »Vseživljenjska podpora po okvari hrbtenjače. Hodimo po isti poti?«, je nadvse pomembna za kvalitetno življenje po poškodbi. Da bi nam to uspelo moramo »hoditi z roko v roki« z vladnimi službami, stroko in NVO-ji. Pri tem procesu moramo v prvi vrsti aktivno sodelovati ravno paraplegiki. Zato bomo na kongresu predstavili tri evropske modele, udeleženci pa bodo lahko svoje izkušnje in veščine izmenjali na različnih delavnicah – Skupaj bomo poiskali nove poti.

Vse, ki se želite udeležiti kongresa ESCIF v Domu paraplegikov prosimo, da nam svojo udeležbo in datum, ko nas boste obiskali, sporočite na enega od spodnjih kontaktov, saj vam le tako lahko zagotovimo, da vas bo pri nas čakalo tudi kosilo. Tel: 031 348-841 ali pacug.ursa@gmail.com

Vabljeni, da se nam pridružite v Pacugu.
PROGRAM VABILO NA NOVINARSKO KONFERENCO


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd