+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ZIMSKA PRAVLJICA V CANKARJEVEM DOMU

FOTOGRAFIJE – Razstava slikarjev, ki slikajo z usti in nogami z naslovom »Zimska pravljica« je na otvoritvi v torek, 13.12.2016 v Zavodu Ivana Cankarja Vrhnika navdušila obiskovalce.

20161213 105231Na tej razstavi, kjer je na ogled več kot sto del, se s svojimi slikarskimi dosežki predstavljajo slikarji in slikarke iz vsega sveta, od tega se s kar petintridesetimi deli 20161213 111510predstavlja 11 slovenskih avtorjev: Vojko Gašperut – Gašper, Benjamin Žnidaršič, Silvo Mehle, Angela Medved, Željko Vertelj, Dragica Sušanj, Roman Gruntar, Martina Pavlovič, Nevenka Gorjanc, Neja Zrimšek Žiger in Erik Pibernik ter gost iz Izraela Itzak Adir ter posthumno Stojan Zafred. Njihova skupna ustvarjalnost, ki so jo demonstrirali v dopoldanskem času, je tudi tokrat presenetila marsikoga, ki komaj verjame, da so vso spretnost rok lahko nadomestila usta ali noge. Na demonstraciji slikanja se je zvrstilo kar 650 osnovnošolcev.

Na otvoritvi razstave je o avtorjih in založbi spregovoril umetnostni zgodovinar Jaka Racman. Boštjan Koprivec, direktor Zavoda Ivan Cankar pa je orisal mnogotere talente, ki jih imajo slikarji in kako svoje delo doživljajo kot poslanstvo, ki razvija občutljivost in tenkočutnost v odzivanju na človeka, življenje in svet. Njihovo ustvarjanje jim določa kakovost življenja in njihovo večplastno barvitost. Neja Zrimšek Žiger je s svojim izrednim glasom nato zapela in še na ta način opozorila na svoj razkošni talent. Benjamin Žnidaršič se je v svojem imenu in v imenu Založbe UNSU zahvalil za gostoljubje Zavodu Ivana Cankarja in direktorju Boštjanu Koprivcu.

20161213 184210Mednarodno združenje s sedežem v Liechtensteinu danes združuje že preko 800 slikarjev z vsega sveta. Je ugledna in priznana inštitucija na visoki organizacijski in 20161213 185558kulturni ravni, s humano naravnanim poslanstvom, z bogato zgodovino in vse večjo prepoznavnostjo v svetu. Ima izjemne zasluge za razmah likovne ustvarjalnosti invalidov, ki s tem bogatijo in dopolnjujejo vsesplošno kulturno-umetniško podobo, saj jih spodbuja, podpira in v svoje vrste ves čas vključuje tudi nove ljubitelje slikanja. Svojim članom s štipendiranjem in možnostjo izobraževanja tako omogoča izboljšanje kakovosti njihove življenjske ravni. Dinamično delovanje s številnimi kulturnimi mednarodnimi povezavami in dogajanji, razstavami in medijskimi publikacijami ves čas skrbi za vse vejo popularizacijo v evropskem in svetovnem prostoru.

Razstave v Cankarjevem domu na Vrhniki si je mogoče ogledati
od ponedeljka do petka od 10. do 13. ure,
ob nedeljah od 10. do 12. ure in ob drugih prireditvah.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd