+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ŠAHOVSKI TURNIR V MARIBORU

sah-mb1z

sah-mb1zDruštvo paraplegikov severne Štajerske je 25. februarja 2012 v gostišču Taborka v Mariboru pripravilo tradicionalni šahovski turnir. Na črno belih poljih so se pomerile šahistke in šahisti iz DP Istre in Krasa, DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja, DP ljubljanske pokrajine, DP jugozahodne Štajerske in DP severne Štajerske.
Igralci so najprej pet krogov po švicarskem sistemu odigrali za posamične uvrstitve, za tem pa so se društvene ekipe po sah-mb2zBergerjevem sistemu pomerile še za ekipne rezultate. Za razmišljanje pri posamičnih partijah so igralci imeli na voljo 10, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa 12 minut.
V posamični konkurenci je po pričakovanju prvo mesto osvojil najboljši šahist med paraplegiki Edo Planinc (4,5), drugi je bil Janko Koren – MB (4), tretji pa ponovno član DP-LJ Ljubiša Gajič (4). Naši šahisti so se odrezali takole: Cerkvenik Edo 4. mesto, Bašić Fahro 6. mesto in Jakomin Danilo 7.mesto.
sah-mb3zV ekipni konkurenci je prvo mesto osvojila ekipa DP-LJ (8), druga je bila ekipa DP-MB (6), tretja ekipa DP-KP (4), četrta ekipa DP-CE (2), peta pa ekipa DP-NM (0).
Prvi trije tekmovalci so prejeli kolajne, prve tri ekipe pa pokale. Podelil jih je
predsednik organizatorjev Alfred Lasetzky. Tekmovanje je brez zapletov vodil arbiter Branko Vadlja.

 

REZULTATI >>>


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd