+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

DRUGI DAN DNEVI KULTURE – ZGODBA PO MOTIVIH DRAME EDWARDA ALBEEJA

kulturni1-t

kulturni1-tFOTOGRAFIJE

V Domu paraplegikov v Pacugu je živahno. Slikarke in slikarji so že v dopoldne postavili stojala in začeli ustvarjati. Na platnih nastajajo nova dela, mentorja – akademski slikar Izidor Jalovec in Rasso Causevig pa svetujeta kaj je treba popraviti, spremeniti, dodati …
Z učenjem so nadaljevali tudi v popoldanskem času, ustvarjajo pa največ v tehniki olje na platno, poskušajo pa se tudi v pastelu, akvarelu in akrilu.. Na delavnicah nova znanja pridobiva osem slikark in osem slikarjev.
V kulturnem večeru so udeleženci in gostje uživali v zgodbi o živalskem vrtu, ki sta jo po motivih drame Edwarda Albeeja in režiji Janeza Vajevca uprizorila Sebastjan Pikl in Žiga Čamernik.kulturni2-t
Zgodba govori o založniku Petru in večnemu študentu Luki, ki neko nedeljo ob primestnem bajerju prisede k njemu na klopco. Kljub temu, da slednjemu ni do pogovora, se zaradi vljudnosti ukloni in prisluhne Lukovi izpovedi, ki je kulturni3-tpretresljivo iskrena. Med njima se tako splete neobičajna vez, ki se iz bežnega srečanja dveh tujcev spremeni v »nekaj več.« Njun pogovor postopoma preraste v konflikt, ki čedalje bolj eskalira in pripelje do tragičnega konca.
Igralcema se je ob koncu predstave za lep gledališki dogodek zahvalil Benjamin Žnidaršič, nato pa smo se z nima zadržali še v prijetnem pogovoru.

 


PRIREDITVE SO OMOGOČILI:

ZVEZA PARAPLEGIKOV SLOVENIJE
DRUŠTVO PARAPLEGIKOV ISTRE IN KRASA
DOM PARAPLEGIKOV, Pacug
LUKA KOPER, Sklad Živeti s pristaniščem
OBČINA PIRAN
OBČINA POSTOJNA
OBČINA KOMEN
JAVNI SKLAD RS ZA KULTURNO DEJAVNOST
MERCATOR d.d., Ljubljana
ARS VIVA, Podcerkev


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd