+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

ČETRTI VEČER DNEVI KULTURE INVALIDOV – VEČER ŠANSONOV IN POEZIJE

kulturni1-pe

Vsi spoštujemo kulturo in napredek, ki človeku dajeta znanje. Znanje je križišče, kjer smo vsi v njem in ga dobimo le drug od drugega.«
FOTOGRAFIJE
kulturni1-pe

Likovni umetniki so 3. septembra z zadnjo likovno delavnico zaključili svoje izpopolnjevanje, z Večerom poezije in domačih pesmi, pa vsi skupaj tudi Dneve kulture invalidov – PACUG 2010. Sedem slikarjev je pripravilo le še dela za XLV. mednarodni slikarski EX-TEMPORE v Piranu.
V kulturni večer nas je s šansonom L´HYMNE A L´AMOUR neumrljive francoske šansonjerke Edih Edith popeljala naša prijateljica in prevajalka Snežana Muzica, nato pa je voditeljica programa Vlasta Rebek – Dolenc predstavila naše pesnice – Ljubico Jančar, Darinko Slanovec, Gordano Kitak, Marijo Grbec in pesnika Benjamina Žnidaršiča. Na »Poeziji brez meja« so pesmi poetov interpretirali recitatorji: povezovalka programa, Polona Kresal, Vesna Grbec, naš vsestranski kulturni umetnik Benjamin Žnidaršič, pa je svoje pesmi predstavil sam. Povemo naj, da z Društvom Norma 7, ki ga vodi predsednica Vlasta Rebek – Dolenc, na obojestranskih prireditvah že vrsto let odlično sodelujemo. kulturni2-pe
Zatem so recitacije prepletale domače in zabavne pesmi Ženskega pevskega zbora postojnskega vrtca – ŠIŠKE, ki ga vodi Nina Maver. Prikupne mladenke je na klaviaturi spremljala Tanja Mejak, ki za vse njihove nastope pripravlja tudi aranžmaje. kulturni3-peMlade pevke, so nas prijetno presenetile že na odprtju razstave v Postojni, tokrat pa so sicer skromno število poslušalcev dobesedno očarale. Pa ne samo na odru, ampak tudi po prireditvi, ko smo zaključek nadvse uspešnih kulturnih dni proslavili s kozarčkom rujnega. Najprej so se predstavile s pesmijo Zvon ljubezni, nato pa prepevale popularne slovenske narodne in zabavne, ki so jih združile v dveh mixih To je bil večer za dušo. Večer, ki je z odličnimi izvajalci vsakega posebej obogatil in navdušil. In tako smo se na najlepši način poslovili od tega našega tradicionalnega kulturnega dogodka. Nasvidenje na DNEVIH KULTURE – PACUG 2011.

 


PRIREDITVE SO OMOGOČILI:

ZVEZA PARAPLEGIKOV SLOVENIJE
DRUŠTVO PARAPLEGIKOV ISTRE IN KRASA
DOM PARAPLEGIKOV, Pacug
LUKA KOPER, Sklad Živeti s pristaniščem
OBČINA PIRAN
OBČINA POSTOJNA
OBČINA KOMEN
JAVNI SKLAD RS ZA KULTURNO DEJAVNOST
MERCATOR d.d., Ljubljana
ARS VIVA, Podcerkev


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd