+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

GAŠPER RAZSTAVLJA V LOUVRU

dp 12 vojc

dp 12 vojcNacionalno društvo za umetnost (Société Nationale des Beaux Arts) je 8. decembra 2016 v prostorih Carrousel du Louvre v Parizu odpro že 155. tradicdp 12 vojc1ionalno mednarodno razstavo »Le Salon des Beaux Arts«. Na tej pomembni in prestižni razstavi je Slovenija nazadnje sodelovala leta 1892 z delom Ivane Kobilice, ki je bila takrat tudi članica SNBA
Na letošnji razstavi se predstavljajo delegacije držav iz celega sveta s približno 600 umetniki. Slovenijo zastopa enajst umetnikov, ki se s svojimi deli
predstavljajo na področjih slikarstva, kiparstva, fotografije. Med izbranci je tudi naš slikar Vojko GašperutGašper, polnopravni član Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. To je za slikarja, člana DP Istre in Krasa, vsekakor izjemna čast. Na razstavi sodeluje z delom Trave.
Pokrovitelj razstave je francoski predsednika François Holland, na slovesni otvoritvi pa so med visokimi gosti bili tudi predstavniki slovenskega veleposlaništva v Parizu. Ob koncu razstave bo komisija priznanih umetnikov predstavila izbor najboljših del in jih tudi nagradila.
Na veleposlaništvu RS v Parizu so 7. decembra pripravili sprejem za naše umetnike in predstavnike konzulata.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd