+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

JUBILEJNI RADEJEV MEMORIAL IN ZAKLJUČEK LIGE

radej1-2015

FOTOGRAFIJEZ jubilejnim 20. Radejevim memorialom, ki ga je 7. maja 2015 v svojih prostorih pripravilo Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, se je končalo tudi šahovsko ligaško tekmovanje pri Zvezi paraplegikov Slovenije.
radej1-2015Na tokratnem 20. jubilejnem šahovskem srečanju v spomin na prvega predsednika dolenjskih paraplegikov in odličnega šahista Jožeta Radeja se je na črno belih poljih v posamični in ekipni konkurenci pomerilo 23 šahistk in šahistov iz petih pokrajinskih društev. Po obrazložitvi nekoliko spremenjenih pravil arbitra Ludvika Cvirna so šahistke in šahisti odigrali sedem krogov po švicarskem sistemu in pravilih FIDE (dodatek za pospešeni hitropotezni turnir). Igralci so za posamične »partije« imeli za razmišljanje in poteze na voljo deset minut, težje gibalno ovirani tetraplegiki pa dvanajst.

REZULTAI JUBILEJNEGATURNIRJA JOŽETA RADEJA
V ekipni konkurenci se je na prvo mesto uvrstila ekipa DP severne Štajerske, druga je bila ekipa DP ljubljanske pokrajine, tretja pa ekipa DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja.
Med šahisti je v posamični konkurenci prvo mesto, prehodni pokal in zlato medaljo osvojil Franci Pinter MB – (6), srebrno medaljo je osvojil Bogdan Petek – MB (6), bronasto pa Jakob Škantelj – LJ (5).

 

radej2-2015REZULTATI LIGAŠKEGA TEKMOVANJA
V sezoni 2014-2015 je prvi krog v organizaciji Zveze paraplegikov Slovenije 14. oktobra 2014 pripravilo DP Istre in Krasa, drugi 5. decembra 2014 DP ljubljanske pokrajine, tretji 20. februarja 2015 DP severne Štajerske, četrti pa 7. maja 2015 DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja.
Po seštevku rezultatov vseh štirih krogov je v sezoni 2014-2015 naslov prvaka v ligaškem tekmovanju osvojila ekipa DP ljubljanske pokrajine (53), druga je bila ekipa DP Istre in Krasa (48,5), tretja ekipa DP jugozahodne Štajerske (47), četrta ekipa DP severne Štajerske (45,5), peta ekipa DP Dolenjske, Bele krajine in Posavja (28), šesta pa ekipa DP Prekmurja in Prlekije (9).
Ob razglasitvi rezultatov je šahiste nagovoril in jim za dosežene rezultate čestital vodja športa pri Zvezi paraplegikov Gregor Gračner, odličja pa podelila Alenka Radej. Tekmovanje je brez zapletov vodil arbiter Ludvik Cvirn.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd