+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KONGRES OB 60 LETNICI VDMFK V BARCELONI

dp barc2017 2

Ob 60. letnici Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami je bil v Barceloni od 9. do 14. aprila 2017 redni kongres, ki se ga je udeležilo okoli dp barc2017 2140 polnopravnih in pridruženih članov iz 36 držav. Med njimi sta bila tudi polnopravna člana iz Slovenije Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič. Vse dogajanje na kongresu je bilo slovesno obarvano, čeprav so se na kongresu dotaknili tudi rednih dp barc2017 1problemov. Takšna srečanja so vedno pomembna tako za slikarje, založnike in tudi vodstvo tako velike organizacije. Izmenjava mnenj in pogledov vedno pomaga k boljšemu delu organizacije. Izvoljena sta bila nova dva člana v šestčlanski upravni odbor – Wiliam Sharman iz Nove Zelandije in potrjen predsednik Serge Maudet. Organizacijo kongresa je s svojo ekipo odlično izpeljal direktor administracije VDMFK Mario Famlonga. Mednarodno združenje sestavlja 815 umetnikov iz 78 držav. Za pomoč na kongresu je skrbela Malteška bolniška pomoč iz Avstrije. Ob koncu kongresa so razglasili rezultate natečaja za najboljši motiv za posebne priložnosti. Med približno 1.500 slikami najboljših slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami na svetu se komisija ni mogla odločiti, zato sta si prvo in drugo mesto delila Benjamin Žnidaršič iz Slovenije in Markus Kolp iz Nemčije, tretje mesto pa je zasedel Luca Bucci iz Italije.
Slavnostna razstava ob 60. letnici mednarodnega združenja je postavljena v glavni sali Marqués de Comillas v Pomorskem muzeju v centru Barcelone na dp barc2017 3začetku glavne ulice La ramble. Razstavljenih je bilo več kot 150 slik med njimi tudi slovenski avtorji: Silvo Mehle, Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič. Vojko Gašperut je imel na razstavi celo štiri grafike, kar priča o njegovemu risarskemu talentu. Ob tej priložnosti je izšla tudi knjiga 60 let VDMFK z 245 stranmi in katalog razstavljenih del.
Organiziran je bil tudi ogled znamenitosti Barcelone in na koncu ogled največje vinske kleti v Evropi za proizvodnjo šampanjca Freixenet Cava blizu glavnega mesta Katalonije. V Barceloni so si slikarji ogledali baziliko Sagrada Familia, ki jo gradijo že 135 let, glavno ulico La rambla, z mnogimi trgovinicami, osem km dolgo mestno plažo Barcaloneta in gotski del starega mesta z mestno hišo in obzidjem.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd