+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KULTURNI DNEVI 2007

FOTOGRAFIJE

Društvo paraplegikov Istre in Krasa  in Zveza paraplegikov Slovenije sta v sodelovanju z Občino Piran in Občino Izola pripravila bogato dogajanje na letošnjih kulturnih dnevih v Domu paraplegikov v Pacugu.Prireditve so se ob slikarski delavnici odvijale vsak drugi dan. thumb_kult2007-pacug1.jpg

Prvi dan smo ob začetku likovne delavnice, ki je potekala med 3. septembrom in 9. septembrom 2007 pod mentorskim vodstvom Rajka Čauševiča,  odprli tudi slikarsko  razstavo naslednjih avtorjev: Franca Ekarta, Rajka Čauševiča, Vojka Gašperuta, Stojana Zafreda, Branka Rupnika, Benjamina Žnidaršiča, Željka Vertlja, Borisa Štera, Zorice Razboršek, Dragice Sušanj, Silva Mehleta, Janija Bevca,  Mirana Jernejška, Jožeta Tomažiča, Metoda Zakotnika, in Jožeta Voduška. O slikah in umetnosti invalidov je thumb_kult2007-pacug2.jpgspregovorila umetnostna zgodovinarka Polona Škodič. Kulturni program pa je s svojo poezijo in besedilom iz Cankarjevega thumb_kult-pacug2007-2a.jpgKurenta ob glasbi kvarteta Triobadur iz Ljubljane, dopolnil pesnik in igralec Tone Kuntner. Prireditev je vodila Jasna Tepina. Razstava bo v našem domu na ogled do 25. septembra 2007.
Drugi kulturni večer v sredo, 5. septembra je v Pacugu odmevala glasba ansambla DIXILAND iz Ljubljane, ki je z glasbo božal ušesa naključnim turistom in tistim, ki so si naše prireditve hoteli ogledati načrtno. DIXILEND v zasedbi: Mišo Gregorin (bobni), Matevž Smerkolj (kontrabas),
Dušan Uršič (banjo), Iztok Pečar (klarinet), Marko Misjak (trobenta),
Marjan Petrej (pozavna) je zabaval obiskovalce.
Bogat program, spontanost, neformalnost, vizualni učinki, interakcija med umetniki in občinstvom, udeležba vseh starostnih skupin so značilnosti tega večera, ki ga je s Krpanovo zgodbo začinil lutkar in gledališki igralec Dare Brezavšček iz Izole.
V četrtek so si kulturne dogodke ogledali člani Društva paraplegikov Istre in Krasa in Društva paraplegikov jugozahodne Štajerske iz Celja, ki so popoldanske ure dopolnili s šahovskim srečanjem. thumb_kult2007-pacug7.jpg
thumb_kult2007-pacug5.jpgV petek, 7. septembra smo na tretjem kulturnem večeru predstavili literarno ustvarjanje naših članov: Ljubice Jančar, Darinke Slanovec,  Marjetke Smrekar in Benjamina Žnidaršiča. Recitatorji kulturnega društva Norma 7 iz Brij, ki ga vodi Vlasta Rebek Dolenc, so ob glasbenih točkah Nejča Slaparja iz Kranja, podarili poslušalcem bogastvo pesniškega in literarnegav ustvarjanja, ki vedno bolj pridobiva na kvaliteti in ga cenijo tudi strokovni krogi. Žal se nam zaradi težav s prometom niso mogli pridružiti člani ansambla Bay the way banda iz Ljubljane, ki pa so napovedali, da se nam na prvem naslednjem srečanju predstavijo.

Prireditve pa so se udeležili člani Društva paraplegikov ljubljanske pokrajine in Društva paraplegikov Gorenjske.

Ponedeljek, 3.september 2007 ob 10. uri

ZBOR UDELEŽENCEV IN PRIČETEK LIKOVNE DELAVNICE
Likovna delavnica bo potekala pod mentorskim vodstvom Rajka Čauševiča in se bo nadaljevala vsak dan do 9. septembra 2007. Nanjo je povabljenih več likovnih društev.  Vsi, ki sodelujejo na likovni delavnici, lahko sodelujejo tudi na Piranskem ex-temporu.

Ponedeljek, 3.september 2007 ob 19. uri

kulturni večer
»TONE KUNTNER – PESNIK IN IGRALEC«

koncert mandolinskega kvarteta TRIOBADUR iz Ljubljane

Program:
poezija Toneta Kuntnerja in interpretacija del Ivana Cankarja;
OTVORITEV SKUPINSKE RAZSTAVE LIKOVNIH DEL
članov Zveze paraplegikov Slovenije:
Vojko Gašperut, Stojan Zafred, Branko Rupnik, Benjamin Žnidaršič, Željko Vertelj, Boris Šter, Zorica Razboršek, Dragica Sušanj, Jožica Ameršek, Angela Medved, Jani Bevc,  Miran Jernejšek, Jože Tomažič, Metod Zakotnik, Radovan Gros, Jakob Kaučič in Jože Vodušek.
O razstavi bo spregovorila umetnostna zgodovinarka:

Polona Škodič

Prireditev bo vodila Jasna Tepina
Kraj: Dom paraplegikov Pacug
Razstava bo na ogled v času kulturnih dnevov od 2. do 13. 8. 2007

Torek,4.september 2007 od 10. – 18.  ure

LIKOVNA DELAVNICA

Sreda, 5.september 2007 od 10. – 18.  ure

LIKOVNA DELAVNICA

Sreda, 5. september  2007 ob 19. uri

kulturni večer
»MORSKI POZDAV«

koncert ansambla DIXILAND iz Ljubljane;

Kraj: Dom paraplegikov Pacug
Večer bo povezovala Jasna Tepina

Četrtek, 6. september  2007 od 10. – 18.  ure

LIKOVNA DELAVNICA

Petek, 7. september  2007 od 10. – 18.  ure

LIKOVNA DELAVNICA

Petek, 7. september  2007 ob 19. uri

kulturni večer
»POEZIJA PARAPLEGIKOV«

koncert ansambla BAY THE WAY BAND iz Ljubljane;

Program:
Predstavitev poezije Ljubice Jančar, Darinke Slanovec,
 Marjetke Smrekar in Benjamina Žnidaršiča;
recitatorji, Norma 7 Brje;
na harmoniki Nejč Slapar Kranj;
Vezna beseda Jasna Tepina
Vstop na vse prireditve je prost!
Vabljeni!

SPONZOR PRIREDITVEV: MERCATOR, Ljubljana

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd