+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

KULTURNI DOGODEK V CELJU

FOTOGRAFIJEDruštvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je 22. oktobra 2015 v Mercator centru Celje organiziralo že peti tradicionalni kulturni dogodek – »Jaz sem ta biser našel kar v sebi
Na likovni delavnici so v različnih tehnikah (olje in akril na platno, svinčnik, rezbarjenje) ustvarjali slikarji Likovne sekcije Zveze paraplegikov Slovenije in ikonopisec Alimpije Košarkoski. Med njimi tudi slikarji Mednarodnega združenja slikarjev, ki slikajo z usti ali nogami. Med obiskovalci so poželi veliko občudovanja.
Na stojnicah so se z ročnimi deli predstavile članice DP jugozahodne Štajerske pod mentorstvomAngele Gajšek, članice Aktiva žena iz DP ljubljanske pokrajine in medobčinskega Društva delovnih invalidov iz Celja.
V bogatem spremljevalnem kulturnem programu so s pravljico Rdeča kapica pod vodstvomKarinTrepeljinKsenije Leskovšek Korbernastopili učenci IV. OŠ Celje.Otroški pevski izbor je pripravil moderno verzijo Prešernovega Povodnega moža. Glasbeno točko sta pod vodstvomMarije BožnikizvedlaDomeninNikoiz Glasbene šole Celje.Osnovnošolci likovnega krožka IV. OŠ pa so soustvarjali  ter spoznavali različne slikarske tehnike z našimi slikarji. Dobrodošlico je vsem zaželel predsednik DP jugozahodne Štajerske
Janez Hudej.

Izbrana dela slikarjaBranka Rupnikabodo v prodajnem centru ostala na ogled do konca novembra.
Vir in fotografije – Peter Planinšek


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd