+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

MEDNARODNI DAN INVALIDOV

thumb_razs-irsr.jpgInvalidi letošnji mednarodni dan praznujemo pod gesloma: thumb_razst-irsr_.jpg»Dostojanstvo in pravičnost za vse nas in Delovati lokalno za družbo za vse.« 3. december so proslavile številne invalidske organizacije po vsej Sloveniji, državah EU in drugod po svetu.

Zveza paraplegikov Sloveije je v prostorih Inštituta RS za rehabilitacijo praznik obeležila z bogato skupinsko razstavo kar osemnajstih svojih slikarjev.

Vsak slikar likovne sekcije pri ZPS sodeluje z največ tremi del. Tokrat razstavlja kar 18 slikark in slikarjev iz likovne sekcije ZPD – Vojko Gašperut, Benjamin Žnidaršič, Dragica Sušanj, Jože Tomažič, Silvo Mehle, Jani Bevc, Željko Vertelj, Damjan Rogelj, Ljudmila Turk, Miran Jernejšek, Angela Medved, Franc Ekart, Jože Vodušek, Jožica Ameršek in Boris Šter. Pohvalno pa je, da so se za razstavljanje svojih del v Ljubljani odločili tudi slikarki in slikar iz Prekmurja, Marija Magdič, Zdenka Car in Matija Merklin.
Razstava bo na ogled do sredine januarja.

thumb_mdn-tyrk.jpg
Pri nas so se predstavniki invalidskih organizacij srečali s člani Sveta vlade za invalide, predstavnike reprezentativnih invalidskih organizacij pa je na Brdu pri kranju sprejel tudi predsednik države dr. Danilo Türk.

V svetu je okrog 650 milijonov nvalidov, kar predstavlja največjo manjšino, v Sloveniji je približno 170.000.

 


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd