+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

POGOVOR O SODELOVANJU MED ZVEZAMA

Zvezo paraplegikov Slovenije je 11. septembra 2017 obiskala predsednica Zveze paraplegikov Črne Gore Nataša Borović. S predsednikom naše Zveze Danetom Kastelicem sta razpravljala o sodelovanju med zvezama na različnih področjih. Med drugim sta govorila o programih naše Zveze in o slovenskem ocenjevanju telesnih okvar, dodatku za pomoč in postrežbo, kar zelo zanima invalide v Črni Gori. Še posebej sta spregovorila o Zakonu o osebni asistenci, ki ga je slovenski parlament sprejel v letošnjem letu. Borovićeva pa je predstavila tudi njihov projekt o Balkanski neodvisni mreži invalidskih organizacij v katero so včlanjene; Črna Gora, BiH, Srbija in Makedonija. Tu sta ocenila, da bi se Zveza paraplegikov Slovenije lahko vključila tudi kot zunanji neodvisni opazovalec, ki bi lahko nanizala primere dobre prakse iz Slovenije sodelujočim državam v predmetnem projektu. Dogovorila sta se o nadaljnjem medsebojnem sodelovanju in to ne samo na področju športa paraplegikov ampak tudi na drugih podobnih programih. Predsednika Kastelica je zaprosila tudi za pomoč in svetovanje pri nekaterih njihovih projektih, ki se nanašajo neposredno na para in tetraplegike.
Borovićeva je bila prisotna tudi na sestanku vodij ekip o pripravah na novo sezono Regionalne lige NLB Wheel v košarki na vozičkih. Pripomnila je, da imajo pri Zvezi paraplegikov Črne Gore dve košarkarski ekipi, tretja na jugu države pa je v ustanavljanju. Njena želja pa je, da bi v prihodnje tudi ekipa Črne Gore v košarki na vozičkih lahko tekmovala v tej najmočnejši regionalni ligi šestih držav jugovzhodne Evrope, ki jo vodi Zveza paraplegikov Slovenije.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd