+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

POSVET O DOSTOPNOSTI TURIZMA

FOTOGRAFIJE

posvZavod ARS VIVA je 11. decembra 2014 skupaj z RRA Pivka in RDO Postojnska jama-Zeleni kras pripravil tretjo izobraževalno delavnico za člane RDO in druge zainteresirane, na temo dostopnosti v turizmu. Dostopni turizem na Notranjskem in Krasu predstavlja turistično ponudbo za vse osebe, ne glede na njihove fizične ali psihične omejitve. Osebam s posebnimi potrebami in starostnikom omogoča, da lahko funkcionalno neodvisno, pravično in z dostojanstvom koristijo turistične produkte. Mateja Simčič je orisala stanje na področju dostopnega turizma v regiji. Spregovorili smo o tem, kaj je dostopni turizem, kako Zeleni kras razvija dostopno turistično ponudbo in s primeri dobre prakse delovanja kulturnega centra Ars Viva v Loški dolini in Zveze paraplegikov Slovenije. Dane Kastelic je predstavil dolgoletna prizadevanja Zveze paraplegikov Slovenije za boljše pogoje invalidov v turizmu in svoje izkušnje, ki jih je doživel kod reprezentant v košarki ter kot turistični potrošnik. Benjamin Žnidaršič je predstavil Zavod ARS VIVA in izgradnjo kulturnega centra. Kakšne so osnove dobrega turističnega vodnika pri vodenju invalidov, starejših in drugih oseb s posebnimi potrebami pa je predstavila Alenka Veber Zavod Rihtarjeva domačija.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd