+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SLIKANICA LEV ROGI NAJDE SREČO

rogi2014

V letu 2009 jeIgor Plohl kmalu po poškodbi hrbtenjače napisal pravljico “Lev Rogi.« V njej s slikami učencev predstavlja hude posledice po padcu z lestve in novo, na glavo obrnjeno življenje. Igor (ROGI) je zdaj napisal še nadaljevanje te uspešnice, ki najmlajše na njihov otroški pogled seznanja s hudimi posledicami po poškodbi hrbtenjače. ZGIBANKA
Zgodba o levu Rogiju je zgodba o malo manj običajnem levu, ki po resni poškodbi hrbtenice pristane na invalidskem vozičku. Ob rogi2014soočanju z novimi življenjskimi okoliščinami spoznava resnično vrednost življenja in premaguje ovire, ki to pred nesrečo niso bile: na novo se uči oblačiti, presedati, pomivati posodo in likati. Kmalu spozna, kako zapeljati svoje novo življenje na stare tirnice. Preseli se v svoje stanovanje, spet se nauči voziti avto, postane učitelj v bolnišnični šoli, ponovno se začne ukvarjati s športom in se povsem osamosvoji.  Knjigi je priložena informativna brošura, ki pripoveduje o življenju avtorja Igorja Plohla, ki je pravzaprav lev Rogi. Kombinacija zgodbice in realističnega prikaza življenja invalida je izvrstna možnost, da otroci povežejo Rogijevo izkušnjo z Igorjevo.  
Slikanico je izdala Založba Pivec, podprla pa Zveza paraplegikov Slovenije


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd