+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

SREČANJE NA OŠ FRANA ROŠA V CELJU

os_frana_rosa

os_frana_rosaFOTOGRAFIJEOb dnevu odprtih vrat in vsakovrstnih delavnic sta se 24. aprila 2009 osnovnošolcem predstavila slikarja z ustmi Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič. S filmom Zgodbe o volji in moči smo otrokom predstavili razlike med paraplegijo in tetraplegijo. Obenem smo jih opozorili na pasti, ki jih nastavlja življenje, da nas preseneti z invalidnostjo. Prometne nesreče, skoki v vodo in padci z dreves so le ene od možnosti, ki sta jih Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič omenila. Pogovarjali pa smo se tudi o vseh sposobnostih in priložnostih, ki jih imamo invalidi.

Z izbrano skupino sta v nadaljevanju predstavila slikanje z ustmi in otroke navdušila tako, da so to veščino tudi sami poskusili. Na koncu so razstavili vsa otroška dela, ki so jih otroci naredili na ta poseben način.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd