SREČANJE NA OŠ FRANA ROŠA V CELJU

os_frana_rosa

os_frana_rosaFOTOGRAFIJEOb dnevu odprtih vrat in vsakovrstnih delavnic sta se 24. aprila 2009 osnovnošolcem predstavila slikarja z ustmi Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič. S filmom Zgodbe o volji in moči smo otrokom predstavili razlike med paraplegijo in tetraplegijo. Obenem smo jih opozorili na pasti, ki jih nastavlja življenje, da nas preseneti z invalidnostjo. Prometne nesreče, skoki v vodo in padci z dreves so le ene od možnosti, ki sta jih Vojko Gašperut in Benjamin Žnidaršič omenila. Pogovarjali pa smo se tudi o vseh sposobnostih in priložnostih, ki jih imamo invalidi.

Z izbrano skupino sta v nadaljevanju predstavila slikanje z ustmi in otroke navdušila tako, da so to veščino tudi sami poskusili. Na koncu so razstavili vsa otroška dela, ki so jih otroci naredili na ta poseben način.