+386 (0)41 697 560
dpik.koper@gmail.com

Z AVTOBUSOM V IZOLO

Člani Društva paraplegikov Gorenjske so se, 28. maja 2015, odpravili na izlet na morje. In ta letošnji izlet je bil nekaj posebnega. Peljali so se s prilagojenim avtobusom za gibalno ovirane osebe. Avtobus ima vgrajeno dvižno ploščad, za transfer oseb na invalidskih vozičkih. V avtobusu je 48 sedežev za potnike. Sedeži v prvem delu avtobusa so odstranljivi. Na teh mestih je prostor za osebe na invalidskih vozičkih, ki se ne morejo presesti. Vendar je treb računati, da invalidski voziček zavzame prostor dveh sedežev v avtobusu. Za osebe, ki se lahko presedejo na sedeže pa bo na voljo ožji voziček za transfer do sedežev v zadnjem delu avtobusa. Zaradi velikega povpraševanja po tovrstnih prevoznih sredstvih bo prevoznik v kratkem poskrbel še za en, večji avtobus. Več informacij lahko pridobite pri prevozniku. Prvi tovrstni avtobus v Sloveniji je last podjetja Meteor, prevozniško in trgovsko podjetje, Cerklje, d.o.o.
V Izoli so se vkrcali na ladjo Okus morja, podjetja Prosub d.o.o., Izola. Na ladji, ki je sicer namenjena 48 gostom, smo se vsi “vozičkarji” lahko prosto gibali po njej, brez umikanja in prestavljanja. Zapeljali so se od Izole do Portoroža, postanek namenili uživanju v morski hrani in razgledu na morje in Portorož. Izleta se je udeležilo 45 članov in spremljevalcev, od tega19 na invalidskih vozičkih. Vidno zadovoljstvo članov je bilo izraženo tudi z željami o ponovitvi tovrstnih izletov, zlasti pa po ponovnem prevozu z avtobusom.


Društvo paraplegikov Istre in Krasa - Associazione dei paraplegici d Istria e Carso
Vanganelska 008 F, 6000 KOPER
G: +386 (0)41 697 560
E: dpik.koper@gmail.com

TRR: 10100-0034623369
Banka Koper
Matična številka: 518942000
Davčna številka: 84790962

NAŠE PROGRAME FINANČNO PODPIRAJO NASLEDNJE OBČINE IN DRŽAVNE JAVNE USTANOVE:

mddszee

fihozps

grb kopergrb izolagrb pirangrb ilirska bistrica

grb postojnagrb sezanagrb komengrb divaca

grb pivkagrb hrpelje kozinagrb ankaran

 

SPONZORJI IN DONATORJI:

Logo lukakoperLogo zivetispristaniscem

Springer riders logojskd